Ямельниця – величезний скельний район, болдеринг, трєд та майже альпінізм

Звіт про перебування у Ямельниці з 25-30 березня 2019 року. Автор Лідова Наталія

Їхали туди на розвідку, тільки й чула від львів’ян, що це українське Фонтенбло й що там багато каменів. Але реальність виявилась значно крутіше — там не тільки каміння, там високі дикі скелі, це район для сходжень, бо там стовби по п’ятдесят, а може й вище метрів!
Скелі дуже схожі на Довбуша, але вони зовсім дикі. Тобто можна влаштувати хоч й невелике, але справжнє альпіністське сходження – тільки ти й скала. Можна лазити трєд – на очі спадають маршрути по крекам різної товщини, їх дуже багато на кшталт довбушанських.
Скельних комплексів у Ямельниці багато, ми побували у трьох. Розташовані вони на відстані друг від друга, так що готуйтесь ходити добряче, понад десять км в день точно.

Перший район, найпопулярний, де є «легітимні» болдери, тобто розмічені й з категоріями, це «Пищик». Він знаходиться на початку села. «Легітимні» болдери ми ледве розшукали, якби нам не підказали Павло Василенко та Наталка Василенко, ні за що б не знайшли.


Їдеш, як у казці гриби збираєш, ось камінь, а за ним ще, а потім ще, й все далі та далі, а вони нескінченні.
Болдери виявились складними. Майже подолали один за назвою «Одинокий скелелаз у пошуках потенціалу». Майже, тому що на верх каміння так і не вилізли, зависали на руках та стрибали вниз на мат з півтора десь метра. А може такий й був намір постановника?

Болдеринг це взагалі творчість, і як раз у Ямельниці це дуже відчуваєш. Подобається камінь, бачиш лінію? То лізь!
Роздивлялись дикі скелі й на одній помітили прості лінії під складність. Полазили там завдяки Киричеку Павлу (добре, коли в команді є інструктор з альпінізму) – він придумав як дістатись на верх скали по полицях та закріпити там вірьовку.

Так що вийшло аж три нескладних маршрути метрів по 10-12.
В інших районах не лазили, просто гуляли й дивились.
Бичківські скелі – ще один величезний район. Теж як у казці, скелі нескінченні: одну обійшов, а за нею інша і ще й ще. Спускалися в Юшкову Яму, не втомлювалися дивуватися навколишній красі.


Жили недалеко від скель Кикошів Камінь – там теж гуляти й гуляти. Все не обійшли. Каміни, внутрішні кути, щілини, неймовірні рельєфи й стіни зовсім без рельєфу.
Це ми так й не потрапили на Урицькі скелі та Тустань! За 5 днів не встигли, адже полазити теж хотілось!


Тепер про житло й добирання, бо про красиве легко писати, а про побут чомусь заведено промовчати.
Їхати можна до Трускавця, Сколе або Стрия. Ми обрали через Стрий як найбюджетний варіант. На поїзд 045 Лисичанськи-Ужгород ще трапляються квитки по 200 грн, але майте на увазі, він не зупиняється у Сколе, тільки в Стрию. Зі Стрия о 12-30 з автовокзалу їде автобус до Ямельниці.
Можна їхати й до Трускавця на 50-й потяг теж ще можна виловити квитки в районі 200 грн. Від Трускавця є дорога 18 км пішки до Ямельниці. Звісно, такий шлях не для кожного, але гроші заощаджуються.
Найзручніше їхати через Сколе, але до Сколе їдуть з Києва тільки дорогі поїзди. Від Сколе до Ямельниці таксі коштує 200 грн машина.
Жити можна в кемпінгу Готар. У кемпінгу є два будиночки для гостей й поляна з місцями під намети. Один будинок на сім’ю чи друзів 3-4 людини. А другий на велику компанію – дві кімнати й спальних місць багато, 10, а може й 15 осіб. Нас було шість й нам було просторо. Усі зручності в будинку й навіть посуд мили гарячою водою.


До скель «Пищик», де легітимні болдери йти 5-6 км. До Юшкової ями стільки ж, Кикошів Камінь найближчий – хвилин 20-30.

Розповісти ще про книш та борщ з білими грибами? Не буду, нехай це стане сюрпризом для тих, хто вирішиться поїхати.
Мовчу також про краєзнавство: криївки, старовинне кладовище, церкву, петрогліфи та печери. Це окремий виїзд тре робити!

Всі координати треків є в Андрія Марчука – господаря кемпінгу Готар. 097 246 35 04

0 Comments

Leave a reply

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Sending

©2024  ФЕДЕРАЦИЯ АЛЬПИНИЗМА И СКАЛОЛАЗАНИЯ ГОРОДА КИЕВА

Log in with your credentials

Forgot your details?